Turun Pursiseuralle valitaan uusi kommodori marraskuussa

Yksi aikakausi seuramme historiassa on päättymässä. Turun Pursiseuran nykyisen kommodorin Samuli Salanterän kolmivuotiskausi päättyy tämän vuoden lopussa ja hän on ilmoittanut keväällä, ettei ole enää käytettävissä seuran kommodorin tehtävään. Näin ollen seuran syyskokouksessa torstaina 25.11.2021 valitaan Turun Pursiseuralle uusi kommodori.

Seuran vaaleja valmisteleva työryhmä (jäseninä Pekka Koivisto pj, Harry Edelman, Marjut Putkinen, Timo Telkola) valmistelee syyskokoukseen esitystä, jonka pohjalta syyskokouksessa läsnä olevat jäsenet valitsevat seurallemme uuden kommodorin. 

Tässä vaiheessa vaaleja valmisteleva työryhmä pyytää luottamustehtävästä kiinnostuneita ilmoittautumaan vaaleja valmistavan työryhmän puheenjohtajalle 30.9.2021 mennessä: Pekka Koivisto, puh. 045 232 4706, pekka.koivisto@turku.fi.