Rantatapahtuma ja avoimet laiturit 23.5.

Tervetuloa Rantatapahtumaan torstaina 23.5.!

Rantatapahtuman ohjelmaan kuuluu tänäkin vuonna katsastusta, sammuttimien ja nestekaasulaitteiden tarkistuksia sekä mahdollisuus tilata tarkistus myös kylmälaitteille ja lämmittimille. Huoltopäivänä rannassa on myynnissä myös nestekaasua edullisesti. Katsastukset, kaasu- ja kylmälaitteiden tarkistukset varataan toimiston kautta mutta sammuttimien tarkastus ja kaasun osto jonotusperiaatteella. Voit myös tuoda keräykseen vanhat hätäraketit.

Klo 17 alkaen tapahtuma on avoin kaikille seuran toiminnasta kiinnostuneille. Kannattaa siis vinkata Rantatapahtumasta myös ystäville tai tutuille, joka haluaisivat tutustua Turun Pursiseuraan paremmin tai tulla nauttimaan merellisestä tunnelmasta Ruissalossa.

Ohjelmassa on muun muassa
– Seuratoiminnan esittelyä
– Merellisiä näytteilleasettajia
– Kahvia, jäätelöä ja muita kioskin antimia
– Laiturikirppis

Ohjeita laiturikirppikseen:
Mikäli haluat myydä tapahtumassa merellistä tai merihenkistä kirppistavaraa, toimi näin:
1. Varaa tavaroille jokin liina tai viltti alustaksi. Myynti tapahtuu viltin päältä.
2. Merkitse tuotteisiin valmiiksi hinnat.
3. Varaa itse vaihtorahaa, mikäli odotat käteiskauppaa. Myös MobilePay on hyvä maksutapa.
4. Saavu paikalle ajoissa.
5. Myyntipaikka osoitetaan paikan päällä.

Nähdään Turun Pursiseuran rannassa!
Veneilyjaosto/Antti, Juha, Jukka, Jussi, Kai, Olli, Pertti, Saara ja Tiina