Kesä! Tutustu Tepsin veneilykauden tapahtumiin

Kesä on täällä taas ☀️ Tänä vuonna eskaaderimme suuntaa Mälarenille – mukaan on lähdössä 14 venekuntaa. Moni tepsiläinen on jo ehtinyt irrottaa köydet, suuntana heillä muun muassa Höga Kusten, Tanska, Saksa, Norja, Puola ja Viro.

Veneilitpä sitten lähellä tai hieman kauempana, kannattaa laittaa kauden veneilykalenteriin myös Turun Pursiseuran tapahtumat tukikohdissa veneilykauden aikana:

☀️ Juhannussaunat lämpiävät aattona 21.6. Pyytinkarilla ja Svinössä naisille klo 17-18.30 ja
miehille klo 18.30-20.

☀️ Pyytinkarilla 10.8. vietettävä kesäjuhla on Turun Pursiseuran matkaveneilyn kesän päätapahtuma, joka kokoaa tepsiläiset yhteen viettämään mukavaa yhteistä lauantaita. Kesäjuhlassa on kiva tavata ystäviä, solmia uusia ystävyyssuhteita ja kuulla kokemuksia kesän purjehduksista. Ohjelmassa on muun muassa arpajaiset, saunomista, yhteinen ruokailu ja tanssit.

☀️ Lauantaina 7.9. soi Svinössä jälleen musiikki, laulu raikaa ja tanssitaan pimenevässä illassa.

☀️ Seuran nuorille aikuisille suunnattu RommiRunt rantautuu Pyytinkarille 27.-29.9.​